Zwłaszcza właśnie sadzenie zbożaSkuteczne działania w zwalczaniu chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są dużym problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż wyłącznie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ocalić potencjał zbioru. Zastosowanie profilaktycznych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - polecane działania ochronne

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest wielokrotnie znacznie bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża warto się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej istotnych, jakie należałoby zaimplementować, aby fungicydy choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• obserwacja obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma ściśle mówiąc gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu są w stanie powodować nadto grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne typu fungicydy w pszenicy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zgnilizna twardzikowa oraz wybór produktów o większej odporności bądź akceptacji na główne szkodniki i schorzenia, takie jak jęczmień choroba może wspomóc zmniejszyć ryzyko poważnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to większą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma asekuracji.

Informacje:

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu: 1

zboża

Copyright © 2019 Sim2-projektory.pl